niedziela, 26 lutego 2012

EKO-UWIĘZIENI CZYLI CO TY WIESZ O BYCIU EKO...

W Galerii Schody w Warszawie (Nowy Świat 39) 5 marca zostanie otwarta wystawa Joanny Kiczko pod tytułem EKO-uwięzieni.

Joanna Kiczka „JOTKA” o swoim projekcie:
Mój projekt jest podsumowaniem moich obserwacji. Problem odpadów, oszczędzania wody i energii, dbałość o naturalne środowisko zawsze był mi bliski, gdyż dużo czasu spędzam na łonie natury – kocham czyste powietrze w lasach i przejrzystą wodę w jeziorach. W projekcie posługuję się emocjami i symboliką. Wielki format fotografii, wrażenie, że jest się wewnątrz pudełka, czy w otoczeniu śmieci przybliża obserwatora do jednego z największych problemów ludzkości – przerażających hektarów wysypisk śmieci! A więc wołam: …Czy znajdzie się ktoś kto oczyści powietrze ze spalin? …Czy znajdzie się ktoś kto poda nam rękę? …Odetnie liny i łańcuchy? Co zrobić by EKOlogia weszła do naszego codziennego życia, a nie była poruszana przy okazji?
Hmmm... nieco dramatyczne wołanie, choć słuszne. Ale nie będę oceniać książki po okładce i wybiorę się, obejrzę, a potem zdam Wam relację.
Wystawa potrwa do 16.03.2012r. Galeria Schody mieści się w bramie na Nowym Świecie 39. Galeria otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-18:00.źródło: http://sophisti.pl/artykuly/artykuly/wystawa-eko-uwiezieni.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz