czwartek, 16 lutego 2012

17 LUTEGO DZIEŃ KOTA

Tak, to już jutro! Międzynarodowy Dzień Kota, który z założenia ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, ma uwrażliwić ludzi na często trudny koci los, a także propagować niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym kotom. 

Tego dnia, ale nie tylko (gdzieniegdzie obchody trwają nawet cały weekend), będzie można spotkać się z innymi miłośnikami kotów. Będą pokazy, konkursy, zabawy dla najmłodszych. Tak będzie między innymi w Szczecinie (Galeria Kaskada), Bydgoszczy (Hala Łucznika), Wrocławiu (Pasaż Grunwaldzki), Gdańsku (Galeria Bałtycka), Warszawie (PKiN). Najważniejsze jednak, że podczas wielu z tych imprez będzie można adoptować bezdomnego kota. 
W ferworze jutrzejszych zajęć i przygotowań do weekendu nie zapomnijmy o tych, którzy sami bronić się nie potrafią. O kotach, które mieszkają w naszych piwnicach, na skwerach, czy opuszczonych budynkach. O tych, których nikt nie podrapie za uchem, nie poda pysznego obiadu i nie zaprowadzi do weterynarza gdy zajdzie potrzeba.
A szczęściarzom z własnym domem, pełną miską i ciepłą poduchą, w dniu ich święta życzymy tłustych myszy, długich sesji drapania za uchem i świętego spokoju w trakcie poobiedniej drzemki. A Was prosimy o podrapanie ich za uchem z dedykacją od Eko Trendów!

Źródło: turysta.swietokrzyski.eu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz