poniedziałek, 16 stycznia 2012

NOWOCZESNY DESIGN W UJĘCIU DOWOLNYM A DOMOWA SEGREGACJA ŚMIECI

Sprawa jest całkiem poważna, choć wielu z nas temat segregacji śmieci już się przejadł i zdążył znudzić. Bo kosze na śmieci zajmują bardzo dużo miejsca w kuchni, bo wszędzie się walają puste butelki i puszki, bo najbliższe kontenery są daleko w dodatku nie po drodze itd. Zgadzam się, wymaga to nieco samodyscypliny (w ostateczności poganiacz, model: żona, również się sprawdza). Jak się zmotywować? Zwykle zakup jakiejś nowej zabawki pomaga… nie na długo, ale zawsze. Polecam więc kilka ciekawych modeli pojemników na śmieci, aby choć na chwilę ich segregacja stała się emocjonująca.
Zwykle nasza chęć uczciwej segregacji śmieci kończy się np. tak:

 Lub w najlepszym wypadku tak:


Na szczęście naukowcy pracują nad tym aby ekologia była bardziej przyjazna nam samym, ładniejsza i sprzyjała naszemu lenistwu.
A więc poniżej prezentuję zbiór (z pewnością niekompletny) śmietników.
1.    Dla tych z mikrokuchnią
Niektórzy nie mają wyboru i muszą się ratować choćby czymś takim. Poniżej kubeł na śmieci z wyjmowaną wkładką, dwóch "półkubłów". Również dla optymistów: może i mam małą kuchnię, ale dzięki temu schudnę od ciągłego wynoszenia śmieci.


2.    Dla lubiących proste rozwiązania
Jednorazowe papierowe worki na śmieci, które można przykleić do dowolnej powierzchni. Nic dodać nic ująć.
3.    Dla dzieci
Czym skorupka za młodu… Każdy ze stworków pożera inny rodzaj śmieci. Opcjonalnie stwór pt. "wszystkie zabawki, których nie sprzątnąłeś z dywanu".
4.    Dla wysublimowanych minimalistów
Estetyczne rozwiązanie nieestetycznego problemu – każda z warstw to pojemnik na inny rodzaj śmieci.
5.    Dla tych z chłodnym podejściem do tematu
Wewnątrz pojemnika utrzymywana jest stała temperatura -5 stopni Celsjusza, aby zapobiec  mnożeniu się bakterii i brzydkiego zapachu. Niby ekologicznie, ale skąd prąd na utrzymanie tej temperatury?
6.    Dla aktywnych
Po wrzuceniu do niego śmieci zgniata się cały pojemnik nogą, dzięki czemu jego zawartość zostaje skompresowana. Hołd dla Armstronga - jest to mały krok dla człowieka ale wielki dla środowiska.
7.    Na koniec wisienka na torcie: "Jajo Obcego", czyli futurystyczny pojemnik na śmieci ze zgniatarką butelek. Zawiera 3 elegancko ukryte kieszenie na różne rodzaje śmieci. Niby już było, ale ta zgniatarka...


Zdjęcia ze stron:  joanna-skwara.koeniglich.ch, budnet.pl, improvementscatalog.com, officialfirej.com,  oraz ze sklepów internetowych.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz