poniedziałek, 23 stycznia 2012

EKOLOGICZNE GADŻECIARSTWO

Gadżety, gadżety,  gadżety… Jedni mają do nich bałwochwalczy stosunek, inni wręcz przeciwnie. Osobiście uważam, że wszystko jest dla ludzi, ale jeśli już, to używajmy gadżetów choć trochę ekologicznych. Takie właśnie jest najnowsze etui do e-readera Kindle: bardziej gadżet niż ekologiczny. Ma za to wbudowany panel słoneczny, więc choć w teorii oszczędzamy energię.
Panel zasila nie tylko samo urządzenie, ale także wbudowaną w etui lampkę (hmmm… gadżet w gadżecie). Na tak naładowanej baterii urządzenie może działać nawet do 3 miesięcy, a przy dobrej pogodzie i rozsądnym użytkowaniu (według producenta to około 30 minut czytania dziennie), możemy w ogóle nie potrzebować doładowywać e-readera. Przyznaję, że uniezależnienie się od sieci i ładowarek to kusząca perspektywa.
Etui jest zrobione estetycznie, choć brakuje mu charakteru. Na pierwszy rzut oka można pomylić z okładką organizera lub wizytownika. Po takiej technologii można by się spodziewać bardziej odjechanego designu.
No i cena... póki co (na rynku od 15 stycznia 2012r.) etui dostępne jest jedynie w USA. Cena najprostszego czytnika firmy Kindle to około 79$, a etui... około 80$...
Generalnie kierunek dobry, ale do dopracowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz